do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Drzwi do szaf » Przesuwne

             Atuty  

 

    W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, drzwi przesuwne nie potrzebują dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu, dlatego też doskonale sprawdzają się w wąskich przejściach, korytarzach czy przedpokojach.
Bardzo często są one podstawowym elementem przy realizacji zabudów wnęk, garderób, bibliotek czy szaf wnękowych. Doskonale sprawdzają się także, jako drzwi przejściowe tj. w miejsce tradycyjnych skrzydeł drzwiowych.

 

Posiadamy w ofercie aluminiowy system do drzwi. System jezdny ukryty jest tu w środku ramki, dzięki czemu wózki dolne i prowadniki górne są niewidoczne. W naszym systemie  tory oraz ramiaki wykonane są ze stopu aluminium i pokryte są powłoką galwaniczną przez tzw. anodowanie - w kolorach Anoda Naturalna, Anoda Złota, Anoda Szampańska, Anoda Oliwka, Anoda ciemny brąz.

 

 

      Kolorystyka:

 

  • Anoda naturalna
  • Anoda szampańska
  • Anoda oliwka
  • Anoda złota
  • Anoda ciemny brąz

 

 

    

          Elementy  systemu:

 

Profile (zwane też ramkami czy rączkami), to pionowe i poziome elementy stanowiące ramę drzwi i jednocześnie uchwyt. Mogą mieć różne kształty, kolory i szerokości.
 

          Elementy jezdne (wózki i prowadniki):


Wózek dolny to element, na którym opiera się cały ciężar drzwi, dlatego też musi być on bardzo trwały. Zawiera śruby regulacyjne, które pozwalają dopasowywać drzwi do nierówności ścian w pionie do 2 cm. Wózki są łożyskowane i samosmarujące specjalnym smarem grafitowym. Udzielamy 5 lat gwarancji na system jezdny, jednakże okres bezawaryjnej pracy szacowany na podstawie testów technologicznych wynosi około 15 lat.
 

Prowadnik górny to łącznik okucia skrzydeł drzwi. Składa się z dwóch niezależnie obracających się kółek, co utrzymuje drzwi w pionie i powoduje łatwość toczenia się, a w efekcie swobodne przesuwanie się drzwi.
 

          Elementy dodatkowe:

 

Paski buforowe mają za zadanie tłumienie efektu uderzenia w ściankę boczną szafy.
Paski uszczelniające (szczotki), o długim włosiu, zapobiegają przedostaniu się kurzu do wnętrza szafy i zakrywają szczeliny między skrzydłami.
         

          Domykacz gazowy wyhamowuje i łagodnie domyka drzwi. Zastosowanie w drzwiach przesuwnych amortyzatora uniemożliwia przyciśnięcie dłoni, dlatego też zalecane jest jego zastosowania szczególnie w pokojach dziecięcych oraz wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo przyciśnięcia ręki.

    

       Rodzaje okuć

 

Drzwi przesuwne wykonujemy w systemie aluminiowym. Klient sam decyduje, jaki system wybiera oraz jaki kształt ramek (profili) do drzwi najbardziej mu odpowiada. Poniżej prezentujemy profile, z których można wykonać drzwi przesuwne.